Yeni nesil online müzik platformları

Yeni nesil online müzik platformları

Yeni nesil online müzik platformları hayatımızın olmazsa olmazı konumunda.
Geçmişte kullandığımız kaset,plak,cd walkmanlar yerini online platformlara kaptırmış durumda.
1980-90’lı yılların müzik dinleme aracı walkman teknoloji ve zamana yenik düşerek yerini online müzik platformlarına bıraktı.Tabi ki hiç bir şeyin eskisi gibi tadı yok diyor olabilirsiniz ama çağ bunu gerektiriyor.
Çağımızın akıllı telefonları o kadar donanım ve yeniliklere sahip ki yanınızda başka bir ek bir alete ihtiyacınız yok.
Herhangi yeni nesil akıllı telefon üzerinde çalışabilen müzik uygulamaları sayesinde istediğiniz müziği nerede olursanız olun dinleme imkanına sahipsiniz.İnternet gereksinimi olan uygulamalar belirli bir ücret karşılığında premium üyelik alarak offline dinleme özelliğine de sahip.Bu uygulamalar tamamen legal olup ayrıca sanatçı hakları ve telif hakları ilkesine sahip çıkıyor.Hesaplama yaptığınız zaman herhangi bir sevdiğiniz sanatçının albümü için en az 10 Euro ödemek zorundasınız, bu uygulamalar aylık premium ücreti sadece 10 euro olup aylık istediğiniz müzik tarzını limitsiz müzik dinleme hakkına sahip oluyorsunuz.

Spotify

Dünya genelinde bir çok ülkede hizmet veren uygulama Spotify 50 milyondan fazla kullanıcısı ile en popüler online müzik çalar.Akıllı telefonlarda kullanıldığı gibi ayrıca Windows,Linux ve aplle masa üstü uygulaması mevcuttur.Aylık premium üyelik üzerinden sınırsız müzik dinleme ve offline dinleme imkanı sunan uygulama içerik olarak rakiplerinin bir adım önünde ve lider durumda.Ayrıca 1 ay deneme süresi ile servisi test etmek mümkün.

Amazon prime müzik

Dünyanın en büyük alışveriş portalı amazon servisi amazon müzik.Bünyesinde 2 milyondan fazla müzik barından uygulama amazon prime premium ile birlikte ücretsiz sunuluyor.Ek hizmetlerden faydalanmak için aylık 7-10 euro civarında bir ücret ödemek zorundasınız.Amazon’un popüler aracı Alexa ile uyumlu olan servis Spotify’den sonra en çok kullanılan uygulama olarak ön plana çıkıyor. Spotifyde olduğu gibi 1ay ücretsiz deneme imkanı sunuyor.

Apple müzik

İlk olarak İtunes store üzerinden yayına başlayan Apple müzik dünyanın en çok kullanılan müzik uygulaması.Şu anda Android tabanlı telefonlar içinde yayına başlayan uygulama bünyesinde 10 milyondan fazla şarkı bulunuyor.Diğer uygulamalarda olduğu gibi 1 ay deneme süresi mevcut.

Youtube müzik

Google servisi youtube daha önce online olarak sadece video klipleri üzerinden müzik dinlemeye olanak sağlıyordu. Premium müzik uygulamasına geç başlasada şu anda popüler bir şekilde yoluna devam ediyor.Bünyesinde en çok müzik barından uygulama yine diğer uygulamalarda olduğu gibi 1ay ücretsiz deneme sunuyor.

Deezer

Bünyesinde 40 milyondan fazla müzik bulunduran bir diğer uygulama deezer.Dünya genelinde bir çok ülkede faal olan uygulama 30 milyondan fazla kullanıcısı ve Android,Windows,Apple yazılımları ile ön plana çıkıyor.1 ay ücretsiz deneme mevcut

Soundcloud

Bünyesinde 150 milyondan fazla müzik bulundan en eski online müzik platformu Soundclod maalesef ülkemizde hizmet vermiyor.Soundcloud Android,ios akıllı telefon uygulamaları ve web player özelliği ve 1 aylık ücretsiz deneme sürümü ile online müzik severler için farklı bir alternatif platform.

12

No Responses

Bir Yorum Yaz