WordPress ile kolay bir kaç adımda blogunuz hazır

WordPress ile kolay bir kaç adımda blogunuz hazır

Dünyanın en çok kullanılan blog yazılım programı wordpress ilk olarak blog altyapısı olarak başladığı internet hayatına  popülerleşmesiyle bir çok sosyal medya,kurumsal site,haber sitesi ve forumlar atık wordpress altyapısını kullanmaktadır. Açık kaynak bir yazılım olan wordpress kodlama deneyimi olan bir çok kişi  tarafından geliştirilip bugünkü haline getirilmiştir ve halada geliştirilmeye devam etmektedir.Ücretsiz olarak sunulan wordpress bir çok İnternet şirketinin ilgisini çekmiş wordpress premium tema, eklentiler ve seo gibi bir çok alanda  büyük kazançlar elde etmelerini sağlamıştır.

Bir çok dilde hizmet veren wordpress kurulumu kullanımı ile bir çok Blog sahibi tarafından tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi kolay kullanım arayüzü ve güvenirlik testlerindeki başarısıdır.Bir çok hosting firmasının sunduğu paketlerinde wordpress kurulumu dahil olarak gelen blogunuz da size sadece içerik oluşturmak kalıyor.Hiç bir teknik,kodlama  bilgisine ihtiyacınız olmadan bir kaç adımda sitenizi kurmanıza olanak tanıyan firmalar sunduğu paketler için istenilen ücretler gayet uygun ve hesaplı.

WordPress tercih edilmesinin başlıca sebepleri;

  • Tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi Webmaster bilgisine ihtiyaç olmadan kolay bir şekilde blog ve websitelerini oluşturmanıza imkan tanıması.
  • Çoklu dil desteği.
  • Güvenlik açısından en güvenilir yazılımlardan bir tanesi.Yalın haliyle yapılan testlerde wordpress diğer web tabanlı yazılımları geride bırakmıştır.Eklentiler veya temalar güvenlik açıklarına sebep olduğundan dikkat etmenizde fayda var.
  • İçerik ekleme yönünde en kolay yazılım olması.
  • Açık kaynaklı bir yazılım olması,sizinde kodlama bilginiz var ise wordpress’in gelişmesinde yardımcı olabilirsiniz.
  • Binlerce eklenti,tema ile gelişmiş bir web yazılımı olan wordpress blog ve kişisel web sayfalarınızın tasarımını mükemmelleştirmenize olanak tanıması.Ayrıca geliştirilen premium eklenti ve temalar ile küçük ücretler karşılığında profesyonel bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Kendi blogumdada kullandığım wordpress hosting firmamın sunduğu paketlerde bir kaç adımda blogumu oluşturdum.Kullandığım tema ise MyThemeShop tarafından tasarlanan premium MyBlog teması.

1

No Responses

Bir Yorum Yaz