Popüler online sinema izleme platformları

Popüler online sinema izleme platformları

2000’li yılların devrimi Dvd sektörünü bitiren online film izleme platformları şu anda her evin olmazsa olmazı konumunda.
Aylık belirli bir ücret karşılığında sınırsız online film izleme imkanı sunan platformları bu yazımızda sizler için araştırdık.1980’li yıllarda hayatımıza giren internet çevirmeli bağlantıyla sitelerin saatlerce yüklenmesini bekleyerek hatta kesilen bağlantıyı günlerce bekleyerek geçirdiğimiz günlerden saniyede 1000 mb ulaşan veri hızına ulaşan bu günlere kadar değişti ve gelişti.
Netflix
Online film izleme platformlarının lideri konumunda bulunan Amerikan şirketi Netflix 2000’li yıllara dvd kiralama ve satış yaparak girdiği sinema ve dizi sektörüne şimdi 100 milyonun üzerinde bir çok ülkede aktif olarak hizmet vermekte.Sunduğu hizmetler arasında offline izleme imkanı da sunan platform 1 aylık deneme süresini ücretsiz olarak test edebilirsiniz.
Amazon prime video
Online alışveriş sektörünün lideri  1 trilyon doları aşkın değeri ile bir diğer Amerikan şirketi amazon netflix gibi olmasa da yinede geniş film yelpazesi ve orjinal dizileriyle online film izleme platformların da 2.sırada kendisine yer buluyor.Premium üyelikten önce amazon 1 ay deneme süresi ücretsiz olarak test edebilirsiniz.
Maxdome Deutschland
Daha önce benim de kullandığım online film izleme platformu maxdome şu anda sadece Almanya da aktif olarak hizmet veriyor.Film çeşitliliği yönünden netflixe oranla fazla rağbet gören bir platform değil.Aylık premium üyelik fiyatları neredeyse netflix ile aynı.
Youtube video
Online film izleme platformlarında bir diğer Amerikan şirketi google servisi online video platformunun lideri olan youtube geliyor.Youtube eksi özelliği filmleri aylık üyelik satın  alarak değil film başı ücret ödeyerek izlemenize imkan sunuyor.
Sonuç olarak bu popüler platformlar haricinde Sky ticket,Hulu,Hbo,Vodafone Giga Tv gibi bir çok servis mevcut fakat en çok kullanılan,akıllı telefon uygulamaları,film çeşitliliği,bir çok dil seçeneği ve altyazı seçeneği ile en iyi uygulama netflix ve amazon prime video  online film izleme platformlarının ilk iki lideri konumunda.
Bulunduğunuz ülkeye göre aylık premium üyelik ücretleri farklılık gösterse de biraz hesaplama yaptığımız zaman dvd kiralama veya tek tek film satın almak yerine bu 2 platformdan birisini seçmek en mantıklısı.

27

No Responses

Bir Yorum Yaz