Çağımızın modası can sıkıntısını gidermek için tavsiyeler

Çağımızın modası can sıkıntısını gidermek için tavsiyeler

Çağımızın yeni modası can sıkıntısı.Bazıları durumu dahada ileri götürüp can sıkıntısını psikolojik bir durum olarak görsede durum tamamen farklı.
İnsanoğlu geçirdiği teknolojik evrimlerle günden güne yeni sorunların kapısını aralıyor.Hedeflediğimiz herşeye sahip olma istediğini gerçekleştirdikten sonra
kendimizi boşlukta hissetme durumu ya da hedeflerine ulaştıktan sonra ki panik durumu şimdi ne yapacağım ? işte bu duruma can sıkıntısı diyoruz.Psikolojik bir problem olmayan bu durum tamamen fiziksel olup kendi kendimize yarattığımız bir boşluk halidir.
Özellikle yeni nesil jenerasyon da sıklıkla görülen bu durumun atlatılması hakkında bir çok tavsiyede bulunulsa da bunu yapıcak nesil şu anki hali ”Armut piş ağzıma düş” atasözünden ibaret.Nesillerin X,Y,Z gruplarına ayrıldığı çağımızda X nesli yeme ve içme giderlerini karşılayabilmek için bütün zorluklara göğüs geren teknoloji ile daha henüz tanışmamış,Y neslinde ise teknoloji ile yeni haşır neşir olmaya başlayıp öğrenmeye çalışan,Z nesli
ise günümüzde büyük teknolojik atılımla doyuma ulaşan nesil olarak görülüyor.
Geçmiş ve gelecek arasında mosmodern bir yapıya bürünen ve sahip olma içgüdüsünün bile artık yeterli olmadığı çağımız can sıkıntısını giderebilmek için yapmanız gerekenler;

Bulunduğunuz bu durumun en büyük sebebi olan ve doyuma ulaştığınızda sıkılmanıza sebep olan akıllı telefonlarınızdan uzaklaşın.Televizyon,internet ve oyun oynama alışkınlıklarınızdan bir gün uzaklaşmaya çalışın.Can sıkıntısı psikolik bir problem olmasa da teknoloji bağımlığı psikolojik bir problem olarak görülmektedir.
Evinizde bir aileniz olduğunu unuttuysanız eğer şimdi tam zamanı Aileniz ile iletişime geçin.Hatıralarda kalan eski sohbetleri anılarınızı paylaşın.


Sosyal sorumluluk projelerine katılın.Eğer zamanınız buna uygunsa çevrenizde bulunan sosyal sorumluluk projeleri ile alakalı yerler ile iletişime geçin.Bunlardan bir kaçı; Deniz tutkunu iseniz denizlerde plastik atıklara toplamaya yönelik projeler,doğa ile bir bağınız var ise yine doğa kirliliğini önlemeye yönelik projeler,Yaşlı insanları mutlu etmeye yönelik projeler.

Farklı bir diğer tavsiye ise puzzle yapın.Puzzle yapmak beyin gelişiminde bilimsel olarak kanıtlanmış bir kişisel gelişim aracıdır.Bulunduğunuz durumdan çıkmak için bir yol olabilir.

Fotoğraf sanatına ilginiz var ise evinizde veya dışarıda ilginç anları yakalamaya çalışın.Farklı ortamlar sizin sıkıntı halinizden çıkarmak için bir yol olabilir.

Blog açmak; Eğer yazma,okuma gibi alışkanlıklarınız gelişmiş ve bu taraflarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız, bilgilerinizi diğer insanlara aktarmak için yazın ve paylaşın. Blog mesela bunun için bir yol olabilir.

5

No Responses

Bir Yorum Yaz