Almanyadan Türkiyeye Ucuz Tatil Bulmak İçin 8 Öneri

Almanyadan Türkiyeye Ucuz Tatil Bulmak İçin 8 Öneri

Almanya da yaşayan Türkler ülkemizde uygun tatil fırsatları yakalamak için önerileri sizler için derledik.Bütçe dostu tatil yapmanız, tatil maliyetlerinizi aşağılara çekmek için yapmanız gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.Tatil sezonu geldi indirimli fırsatları kaçırdım diye üzülmeyin. Almanyadan Türkiyeye Ucuz Tatil Bulmak İçin 8 Öneri okuduktan sonra umarız uygun fiyatlarda tatil fırsatlarını yakalayacağınızdan hiç şüphemiz yok.

Almanyadan Türkiyeye Ucuz Tatil Bulmak İçin 8 Öneri

Tatil planlamalarınızı erken yapın

Bu durum sırf tatil için değil normal hayatımızda da her işi son ana bırakma gibi bir huyumuz var. Nedendir bilinmez bizim çok kullandığımız atasözü ” Yumurta kapıya dayanınca” yani iş işten geçmeden tatil planlarınızı erken yapıp ona göre hazırlıklı olun. Bunun bir de diğer yönü tabi sık karşılaşmadığımız bir durum son dakika tatil fırsatları sunan firmalar bazen siz planlarınızı erken yapsanız da sunmuş olduğu fiyatlar sizin ödediğiniz fiyatların çok aşağısında olabiliyor. Otellerde veya tatil beldelerinde beklenilen turist, tahmin edilen ziyaretçi sayılarına ulaşılmaması, rezervasyon iptalleri, hava şartları ve ekonomi gibi bir çok faktörün rol oynadığı son dakika tatil fırsatlarını beklemek mi yoksa işinizi garantiye almak mı daha iyi? Seçimi size bırakıyoruz.

Her ucuz tatil reklamlarına kanmayın

En çok karşılaştığım durumlardan bir tanesi de reklam ve İnternet ortamında dönen ucuz tatil fırsatları, kaçırmayın, pişman olmayın gibi reklamlara aldanıp  fiyatı 1 gösterilen tatillere 5 ödemeyin. Google de ucuza tatil veya ucuz uçak bileti, Almanya’dan Türkiye’ye ucuz uçak bileti  gibi aramalar da ilk sayfada aynı markanın 8 farklı sayfası çıkıyorsa buna dikkat edin.Tatil rezervasyonlarınızı her sene güvendiğiniz firmalar üzerinden yapın. Marka kalitesi ne kadar iyi olursa olsun bazen sunulan hizmet sizin kabusunuz olabilir. Karşılaştığınız sorunlarda geri dönüş alabileceğiniz firmaları tercih edin. 5 yıldız gösterip 2 yıldız kalite hizmet sunulan otel deneyimlerimden yola çıkarak söylüyorum.

Fiyat kıyaslaması yapın

Bizim için her ne kadar güven ve kalite önemli ise fiyat aralıkları da o o kadar önemlidir. Burada parayı kolay kazanmadığımız gibi tatil yapmak için yapılan harcamalar da çoğumuz tatil kredilerini tercih ediyoruz.Zaten sınıflandırma yapıyorum gibi algılanmasın, zannedersem maddi durumu çok iyi olan insanlar için bu içeriğin bir anlamı yoktur. Bizim gibi diyorum çünkü maddi yönden orta tabaka olarak adlandırılan,tatil harcamalarını biraz olsun aşağılara çekmek için çabalayan bizler için fiyat kıyaslamaları çok önemli.Her sene aynı firmayı tercih etmeniz tabi ki güven açısından ne kadar iyi olsa da diğer firmaların tatil paket fiyatlarına göz atın. TripAdvisor,Booking ve Skyscanner fiyat kıyaslaması yapabileceğiniz tatil siteleri.

Almanyadan Türkiyeye Ucuz Tatil Bulmak İçin 8 Öneri

Turizm acentalarına dikkat

Tarihi ne kadar eskiye dayanırsa dayansın acentalar üzerinden alınan tatil rezervasyonlarınıza dikkat edin.Çünkü fiyatlar bazen uçuk olduğu gibi sunulan hizmet, iple çektiğiniz tatili zehir edebilir.Çağımız öyle bir hale geldi ki market sektöründe ki firmalar bile tatil paketi satışlarına başladı.Domates, biber, süt sat kardeşim senin ne işin var tatil piyasasında.Bu yüzden ”işi ehline veriniz” sözünden yola çıkarak her tatil acentasına güvenmeyin.Araştırmacı olun tarihi, müşteri memnuniyeti, kalitesi, sektörün neresinde bunlara bakın.

Oteller hakkında tavsiyeler önemli

 Fiyat aralıklarında mutabık kaldınız, ucuza tatil rezervasyonunuzu yaptınız sizden mutlusu yok,kar ettiniz,her şey mükemmel!Dur orada daha hiç bir şey bitmiş değil. Tatil konaklamanızı yapacağınız yeri araştırdınız mı? Süslü fotoğraflar, süper yemekler, tertemiz mekan, girişte kırmızı halılar serilmiş bunlar sizin için önemli ise geçmiş olsun tatiliniz umarım sizin için keyifli geçer. Son yıllarda otellere yönelik yapılan araştırmalara göre gösterilen hizmet ile karşılaştığınız hizmetin uyuşmama oranı %40 gibi büyük bir oranla sınırlarda.Yani bu demek oluyor ki size gösterilen o süslü fotoğraflarda ki hizmeti alma oranınız düşük.Bunun için yapılan otelleri araştıran Hotelcheck  izlemeniz benim ne kadar haklı olduğumu kanıtlayacaktır.Oteller hakkında yorum ve düşüncelerin paylaşıldığı platformlarda incelemelerde bulunun. Tek bir yerden değil popüler olsun olmasın bütün yorumları dikkate alın. Otele verilen 5 üzerinden 4.8 yorumlar süper tabi sadece iyi yorumları okuduk rezervasyonumuzu yaptık otele gittik oda eskilikten dökülüyor 😁 Yorumları okuduğum siteye geri döndüm sadece eleştirileri okuyun işaretledim 10 kişinin yaptığı yorum odalar dökülüyor😄 İşte tam olarak bundan bahsediyorum süslü yorumları bırakın, eleştirileri okuyun, bunu en az 3 farklı otel yorumlarında lider platformlardan yapın. TripAdvisor  ve Booking‘ten faydalabilirsiniz.

Tatil paketlerini tercih edin

Araba ile Türkiye’ye yolculuk yapıyor iseniz tatil paketlerini tercih etmenize gerek yok. Seyahatlerini uçak ile gerçekleştirecek olan yolcular için en ideal ve uygun seçenek tatil paketlerini tercih etmeniz sizin tatil harcamalarınızı aşağılara çekmek için en iyi yöntemlerden birisidir.Uçak, yeme içme, otel ve gezi turlarınında dahil olduğu paketler bütçelere tam ideal.Bunun için Vtours ya da fiyat kıyaslaması yaptıktan sonra hangisi bütçenize uygun ise seçim hakkı size kalmış.Benim de daha önce Vtours üzerinden satın almış olduğum rezervasyonumla yaşadığım problemlerde yardımsever ve iyi bir hizmet verdiler.

Almanyadan Türkiyeye Ucuz Tatil Bulmak İçin 8 Öneri

Sözleşme detaylarını inceleyin

Yaptığımız bütün sözleşmeli işlemlerde hepimizin kabusudur o küçük detayları okumak.Ama detaylarda yazan o küçük yazılar tatilinizin mahvolmasını önleyebilir. Tatil paketleri, acentalar üzerinden yapılan rezervasyonlar ve diğer tatil işlemlerinizde ki ayrıntılara dikkat etmenizde fayda var. Ben her şey dahil almıştım, içecekler neden sınırlı uçak Hannoverden kalkması gerekirken neden Berlinden uçuyorum gibi soruların kafanızı ağrıtmasını istemiyorsanız dikkatlice okuyun. Detaylar her zaman ayrıntılarda gizlidir, çoğu firmanın politikasında değişiklik yapma hakkına sahiptir yazısını herkes bilir. Yapmış olduğum rezervasyonlardaki sorularımı direkt olarak ya mail yoluyla yada müşteri hizmetleri aracılığı ile yapıyorum ki kanıt olsun. Tatil rezervasyonlarım da karşılaştığım sorunlarda çıkarıp mail görüşmelerini gösterdiğimde aaaa evet biz öyle anlaşmıştık gibi yalan bir surat ifadesiyle karşılaşmamanız için mail ve telefon görüşmelerinizi unutmayın. Bu yöntem dediğim gibi normal hayatta gerçekleştirmiş olduğumuz diğer sözleşmeli işlemlerde dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan bir tanesi.

Çocuklu aileler dikkat

Sene boyunca çalışıp tatili dört gözle bekleyen çocuklu aileler yine bu senede dinlenemeden geldik gibi mırıldanmaları duyar gibiyiz. Daha önce oğlum 2 yaşında iken bütün uyarılara rağmen yapmış olduğumuz tatilin hala stres ve problemlerini unutmuş değiliz😀 Sizde tatilinizi biraz da olsa sorunsuz geçirmek istiyor iseniz Tatile Çıkmadan Önce Çocuklu Ailelere 6 Önemli Öneri okuyup ona göre karar verebilirsiniz.

Almanya’dan Türkiye’ye ucuz tatil bulmak için 8 Öneri tamamen deneyimlerimizden yola çıkarak aktardığımız gerçeklerdir.İnsan her sene farklı tatil deneyimlerimden farklı bir şeyler öğreniyor.Siz de tatil deneyimlerinizden aktarmak istediğiniz konu veya yaşadığınız problemleri paylaşmak isterseniz yorum kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

 

 

54

One Response

  1. Gökhan
    11 Haziran 2019 – 19:52

Bir Yorum Yaz