Almanyadan Türkiyeye para göndermenin en kolay yolu nedir?

Almanyadan Türkiyeye para göndermenin en kolay yolu nedir?

Almanya’da yaşayan Türklerin 2018 yılında yaklaşık 1 milyar Euroya yakın meblağı ülkelerine gönderdikleri ve bu rakamın  Almanya’da yaşayan yabancı ülke vatandaşlarının yapmış olduğu en yüksek hacimli işlem olduğunu biliyor muydunuz?Sıklıkla Aileye yardım amaçlı,yatırım amaçlı veya taksit ödemeleri gibi sebeplerle gerçekleştirilen gönderimler için kullanılan yöntemlerin başında banka havalesi geliyor.

Almanyadan Türkiyeye para göndermenin en kolay yolu nedir?

Para göndermek için artık eskisi gibi günlerce havale sürelerini beklemenize gerek yok.Almanya’dan Türkiye’ye para göndermenin en kolay yolu WesternUnion ile para anında yakınlarınızın hesabında. Sistem Türkiye de bulunan 5500 westernunion noktasından herhangi birisinden bir kaç dakika içinde  para çekme imkanı sunuyor.

Almanyadan Türkiyeye para göndermek için yapmanız gerekenler.

  • Westernunion üye olma işlemi WesternUnion ile para göndermek için yapmanız gereken tek şey sisteme üye olmak.Sisteme üye olurken isim ve adres bilgilerinizin doğru olmasına dikkat edin.Eğer bilgileriniz yanlış ise gönderim işleminizin onaylanmadığına dair bildiri alabilirsiniz.
  • Westernunion ile para nasıl gönderilir? Westernunion’dan yakınlarınızın anında para çekmesini istiyorsanız eğer Almanya da kullanmış olduğunuz banka hangisi ise online überweisung (Online Havale) yapmanız için internet bankacılığınızın aktif olması gerekiyor
  • Göndereceğiniz miktarı girip Bargeld ve Sofort  seçenekleriniz işaretledikten sonra fortfahrene tıklayarak gelecek ekranda göndereceğiniz kişinin bilgilerini eksiksiz doldurun.Bilgileri doldurduktan sonra girdiğiniz bilgileri kontrol ederek onaylama kutucuğunu işaretledikten sonra Akzeptierene tıkladıktan sonra sizi online havale yapacağınız ekrana  yönlendirecek.Aşağıdaki fotoda ki gibi!

Buraya sahip olduğunuz IBAN veya bankanızın kodunu girdikten sonra sizi online bankacılığa giriş için ekrana yönlendirecek.Daha önce havale yapmış iseniz çıkacak ekranda zorlanmadan işlemi tamamlayabilirsiniz.İşlemin tamamladıktan sonra gelen ekranda yakınlarınıza vermeniz gereken Westernunion para gönderme kodunu alacaksınız.Gönderide bulunduğunuz kişi bu kod ve kimlik bilgileri ile birlikte en yakın westernunion noktasından gidip parayı çekebilir.Eğer bilgilerinizde yanlışlık ve hatalı bilgiler girilmiş ise işlemin gerçekleşmediğine dair bildiri geliyor.Ayrıca gönderen ve hesap birbiriyle uyuşmalı farklı isim ve hesaplarda işlemler kabul edilmiyor.

5,000 Euroya kadar 4,90 Euro işlem masrafı ve anında para çekme imkanı sunan Westernunion bütün dünyada toplam 525,000 işlem noktası ile güvenilir bir banka havale sistemidir.Sistem hakkında tereddüt ve endişeleri olanlar için kullanmış olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri veya temsilcisi ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Westernunion mobil uygulamaları ile de daha hızlı ve kolay bir şekilde para gönderebilirsiniz.

Westernunion Android uygulaması ve İOS uygulaması

Sözün kısası; Bir çoğumuz özellikle yaşlı kesimin internet üzerinden yapılan işlemlere malum pek sıcak bakmıyor 🙂 .Banka havalesi ile 2-3 günde süren işlem ve anında gerçekleşen işlem karar size kalmış.Westernunion hakkında sorularınız için yorum yapabilir veya  daha fazla okumak istiyorsanız Almanya deneyimlerim içeriğine göz atabilirsiniz 🙂

8

No Responses

Bir Yorum Yaz